Policjanci w ogniu pytań – małych puławian

      Możliwość komentowania Policjanci w ogniu pytań – małych puławian została wyłączona
policja

Jak zostać policjantem? Czy służba jest trudna i czy kobiety też mogą być policjantami? Takie i podobne pytania usłyszeli dwaj mundurowi, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Jezusa Miłosiernego w Puławach.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści policjantów i odpowiedzi na dociekliwe pytania. A funkcjonariusze skorzystali z okazji, żeby wyjaśnić dzieciom różne praktyczne, ważne zasady, dotyczące na przykład przechodzenia przez ulicę. Wytłumaczyli też, dlaczego wieczorem warto mieć na ubraniu elementy odblaskowe. Podczas tego spotkania policjanci mówili też o wielu innych sytuacjach, w których trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo: wyjaśnili na przykład, jak trzeba się zachować podczas spotkania z agresywnym psem.

Ta profilaktyczna pogadanka odbyła się pod hasłem „Zawsze bezpieczni” – i dobrze opisuje intencje policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta, także ostrzegając przed potencjalnymi zagrożeniami. Tego rodzaju spotkania odbywają się regularnie między innymi w przedszkolach i innych placówkach oświatowych.