Policyjna akcja w trosce o podróżujących

      Możliwość komentowania Policyjna akcja w trosce o podróżujących została wyłączona

Przypominamy, że policjanci w całym kraju rozpoczęli działania pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Wszystko to w trosce o podróżujących.

Na drogach w okresie świątecznym pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. Dlatego też wzmożona liczba policyjnych patroli będzie kontrolować ruch na naszych ulicach. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Musimy pamiętać, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Policjanci apelują do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni.

Codziennie na drogach w kraju służbę będzie pełnić ponad 5 tys. policjantów. Pierwszego i ostatniego dnia świąt liczba funkcjonariuszy obecnych na drogach przekroczy 6 tysięcy. Działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” potrwają do przyszłej niedzieli.