Polonia Warszawa vs Wisła Puławy – zapowiedź!

      Możliwość komentowania Polonia Warszawa vs Wisła Puławy – zapowiedź! została wyłączona

Przed rozpoczęciem rozgrywek Polonia Warszawa, pomimo łatki beniaminka, była jednym z głównych kandydatów do awansu. Czarne Koszule dokonały wielu interesujących wzmocnień, dlatego też nic dziwnego, że analitycy zakładów bukmacherskich spodziewali się lepszej gry tego zespołu. W tym momencie mają oni jednak na koncie tylko 6 wywalczonych punktów po 5 rozegranych meczach, a już w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Wisłą Puławy. Jakiego przebiegu tej rywalizacji spodziewają się zakłady bukmacherskie?

Polonia Warszawa

Czarne Koszule starają się odbudować swoją pozycję w polskiej piłce. Polonia przez kilka lat miała problemy z awansem do rozgrywek 2. Ligi, jednak ostatecznie udało im się przeskoczyć tę barierę, chociaż łatwo nie było. W poprzednim sezonie praktycznie do ostatniej minuty musieli rywalizować w walce o bezpośredni awans.

Celem tego zespołu na nadchodzący sezon bez wątpienia jest walka o kolejną przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej. O tym jednak, że łatwo nie będzie, przekonali się najlepiej już w poprzednich latach. Polonia, zdaniem analityków zakładów bukmacherskich, jest jednym z głównych kandydatów do awansu, jednak początek sezonu w wykonaniu tego zespołu pozostawia wiele do życzenia. Czarne Koszule do tej pory zanotowały tylko jedno zwycięstwo w 5 rozegranych meczach. Łącznie w dorobku tej drużyny znajduje się 6 wywalczonych oczek na 15 możliwych. Nic więc dziwnego, że kibice przyjęli takie wyniki ze sporym rozczarowaniem. Na ten moment liderem tabeli jest Kotwica Kołobrzeg, która w 6 rozegranych meczach uzbierała 16 punktów. Jak łatwo policzyć, Polonia ma aż 10 punktów straty do lidera i obecnie plasuje się tylko jedną pozycję nad strefą spadkową.

Piłkarze z Warszawy z pewnością muszą zacząć wygrywać, jeśli chcą realnie liczyć się w walce o awans. Na ten moment strata nie jest jeszcze zbyt duża, ponieważ do wyższej klasy rozgrywkowej przepustkę wywalczą 2 zespoły, a 3 zostanie wyłoniony w barażach i strata do pozycji barażowej, którą zajmuje właśnie Wisła Puławy to aktualnie tylko 3 punkty.

Polonia Warszawa – statystyki:

  • Polonia jest niepokonana w 4 ostatnich meczach
  • W każdym meczu ligowym tej drużyny padł wynik btts
  • Polonia zaliczyła aż 3 wyniki 1:1 od początku sezonu
  • Czarne Koszule wygrały w ostatniej kolejce swój pierwszy mecz ligowy
  • Polonia ma 6 punktów na koncie po 5 kolejkach.

Wisła Puławy

Piłkarze Wisły Puławy nie byli jednym z kandydatów do walki o awans przed rozpoczęciem tego sezonu. Zakłady bukmacherskie raczej spodziewały się, że ta drużyna będzie walczyć o pozycję w środku ligowej tabeli i spokojne utrzymanie. Początek sezonu jednak jest całkiem udany, ponieważ w 6 rozegranych meczach wywalczyli 9 punktów. Tym samym Wisła Puławy plasuje się obecnie na 6 pozycji w tabeli, która gwarantuje udział w barażach. Zawodnicy tego zespołu do tej pory zdobyli 10 ligowych bramek i 8 razy wyciągali piłkę z własnej siatki. Warto jednak podkreślić, że w 2 ostatnich spotkaniach ta drużyna nie zaprezentowała się najlepiej. Najpierw Wisła Puławy przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg, czyli aktualnym liderem tabeli, co jeszcze można zrozumieć, ale tydzień później na swoim boisku przegrała z rezerwami Zagłębia Lubin.

Oba te zespoły w ostatnich latach nie miały okazji się zmierzyć, dlatego też nie możemy bazować tutaj na statystykach meczów bezpośrednich. Będzie to pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi drużynami, która zostanie rozegrana w XXI wieku. Jak prognozują przebieg tego starcia zakłady bukmacherskie? O tym już w kolejnym akapicie, ale możesz też kliknąć w powyższy link i sprawdzić gotową ofertę na to spotkanie na stronie bukmachera, takiego jak Superbet.

Wisła Puławy – statystyki:

  • Wisła Puławy przegrała w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin 2
  • Wisła ma koncie 2 kolejne porażki
  • Wisła Puławy nie zanotowała żadnego remisu od początku sezonu
  • Wisła strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 6 ostatnich meczach
  • 2 poprzednie starcia z udziałem tej drużyny to wyniki btts.

 

Zakłady bukmacherskie

Analitycy, którzy pracują u bukmachera Superbet nie mieli tutaj większych problemów ze wskazaniem faworyta w tej rywalizacji. Polonia Warszawa zagra przed własną publicznością, dlatego też to właśnie ta drużyna jest typowana do zwycięstwa. Warto jednak podkreślić, że od początku tej kampanii Czarne Koszule nie wygrały żadnego spotkania na swoim boisku. Polonia Warszawa do tej pory rozegrała 2 mecze domowe i w obu przypadkach podzieliła się punktami z niżej notowanymi przeciwnikami. W obu przypadkach padł wynik 1:1. W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet jest dostępna propozycja z takim dokładnym wynikiem, a kurs jest naprawdę wysoki. Typowanie dokładnych wyników nie jest jednak łatwym zadaniem, dlatego też jest to propozycja mocno ryzykowna, ale mająca swoje podstawy w statystykach.

Wisła Puławy do tej pory rozegrała 3 mecze wyjazdowe, licząc również spotkanie w ramach Pucharu Polski. W każdej z tych rywalizacji zanotowali wynik z golem obu stron. Łącznie w bilansie tego zespołu znajdują się dwie porażki i jedno zwycięstwo.

Biorąc pod uwagę statystyki, jakie osiągają oba zespoły od początku tego sezonu, wydaje mi się, że najlepszą propozycją na to spotkanie będzie obstawienie w zakładach bukmacherskich opcji btts. Tak jak wcześniej wspomniałem, Wisła Puławy ma na koncie 3 kolejne mecze wyjazdowe z takim rezultatem, natomiast Polonia Warszawa nie jest wcale gorsza przed własną publicznością i ma 4 takie wyniki z rzędu, również biorąc pod uwagę poprzednie rozgrywki. Oba zespoły od początku tego sezonu stawiają na ofensywną grę i nie przykuwają większej uwagi do aspektu gry obronnej. Wydaje mi się, że będzie to najlepszy wybór, który znajdziesz w ofercie zakładów sportowych.

W Superbet dostępne są również propozycje związane z kolejnymi meczami z udziałem Roberta Lewandowskiego. Sprawdź, jak wysoki jest kurs na trafienie Polaka w rywalizacji z Realem Sociedad.

Więcej o jednym z ostatnich meczów Wisły Puławy pisaliśmy w tym miejscu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95.