Polskie pomidory odmienią rynek pracy w powiecie kozienickim

      Możliwość komentowania Polskie pomidory odmienią rynek pracy w powiecie kozienickim została wyłączona

Wiele mówi się o tym, jak pandemia podkopała gospodarkę i działalność wielu firm, że z jej powodu wielu ludzi straciło pracę. Dlatego tym bardziej cieszą wieści, które nadchodzą właśnie z ziemi kozienickiej.

Na terenie gminy Kozienice, w miejscowości Ryczywół, powstaje nowoczesna szklarnia, w której będą produkowane pomidory. Część zabudowań jest już gotowa, a plany firmy Citronex – bardzo szeroko zakrojone.

Wczoraj przedstawiciele inwestora odwiedzili lokalne władze samorządowe, gminne i powiatowe. O przedsięwzięciu opowiadali współwłaściciele firmy, Artur Toronowski i Rafał Zarzecki. Podczas tych wizyt, spotkań z samorządowcami, a także przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy czy Nadleśnictwa Kozienice, dyskutowano przede wszystkim o tym, jak nowy zakład wpłynie na lokalną sytuację na rynku pracy.

Wiadomo już, że ciągu najbliższych dwóch miesięcy ruszy rekrutacja pracowników. W pierwszej fazie projektu przedsiębiorcy chcą obsadzić około 250 miejsc pracy. Produkcja warzyw powinna zacząć się we wrześniu tego roku.