Poniatowa planuje nowe kąpielisko – i nie tylko

      Możliwość komentowania Poniatowa planuje nowe kąpielisko – i nie tylko została wyłączona

To już pewne: kolejny rejon miasta przejdzie gruntowną rewitalizację. Te plany remontowe ucieszą przede wszystkim tych, którzy latem lubią odpoczywać w okolicy tutejszych akwenów.

Stawy zlokalizowane w sercu Poniatowej to duży walor miasta i miejsca cenione przez mieszkańców, ale czas odbił tutaj swój ślad. Nadchodzi pora, żeby odświeżyć okolice akwenów – z korzyścią dla całej okolicy, a nawet turystycznych aspiracji miasta. Podpisano już dwie umowy, które szczegółowo określają zakres potrzebnych prac.

Najwięcej zmieni się przy zbiorniku, z którym sąsiaduje Park Miejski. Po gruntownej przebudowie powstanie tu nowe kąpielisko, będą też plaże, pływające pomosty i wodne tory przeszkód. Dla najmłodszych zostanie przygotowany ogrodzony brodzik, a nad wszystkim będzie górować wieża ratownicza. To nowe miejsce rekreacyjne będzie dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych – na nich będzie tu czekać specjalny podest. Inaczej będzie też wyglądała tutejsza zieleń – zaplanowano nowe nasadzenia, które odmienią widok na okolicę.

Duże zmiany czekają również już istniejące kąpielisko. Tutaj miejsce starego murku zajmie betonowa palisada, a na plażę będzie prowadzić utwardzone zejście, wzbogacone o barierki pomagające zachować równowagę. Cała infrastruktura kąpieliska przejdzie renowację, pojawią się nowe ławki i przebieralnie. Postanowiono zainwestować także w odnawialne źródła energii – obok stawu zostaną zamontowane cztery lampy solarne z turbiną wiatrową.

Wszystko ma być gotowe jeszcze w grudniu tego roku, a koszt całego remontu to blisko 2 miliony złotych. W opłaceniu kosztów tej dużej rewitalizacji pomogą środki przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego i z programu „Rybactwo i morze”.

Źródło zdjęcia: Gmina Poniatowa – Facebook