Popularna droga niedaleko Zwolenia – znowu otwarta

      Możliwość komentowania Popularna droga niedaleko Zwolenia – znowu otwarta została wyłączona

Trasa, która łączy Bartodzieje i Kazanów to jedna z najbardziej ruchliwych dróg w powiecie zwoleńskim. Od kilku dni większość podróży upływa tu już w bardziej komfortowych warunkach.

W ubiegłym tygodniu oficjalnie oddano do użytku 2/3 tej powiatowej drogi. Kierowców wita już odnowiony odcinek, biegnący od skrzyżowania w Brzezinkach Starych do centrum Kazanowa. Wysłużona jezdnia, na dystansie prawie 4 kilometrów została zmodernizowana i poszerzona, zyskała nowe pobocza i zjazdy. Są też nowe perony przystankowe oraz parking i chodnik w okolicy lokalnego cmentarza.

Te prace kosztowały ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych, a połowę tej kwoty pokryła dotacja udzielona przez mazowiecki urząd marszałkowski. Dlatego podczas oficjalnego otwierania drogi i przecinania wstęgi do włodarzy powiatu zwoleńskiego, oraz gmin Kazanów i Tczów, dołączyli wicemarszałek województwa mazowieckiego, Rafał Rajkowski i radny sejmiku Leszek Przybytniak.

Modernizacja ostatniego odcinka, czyli drogi między Brzezinkami Starymi a Bartodziejami, już ruszyła – powinna się zakończyć w czerwcu nadchodzącego roku. Do tego czasu poprawią się warunki na kolejny 4 tysiącach metrów – a w efekcie cała droga powiatowa będzie jak nowa.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu