PIERWSZE CZYTANKI DLA NASZYCH SKARBÓW? Biblioteki zapraszają

      Możliwość komentowania PIERWSZE CZYTANKI DLA NASZYCH SKARBÓW? Biblioteki zapraszają została wyłączona

Specjalne wyprawki czytelnicze czekają już na małych mieszkańców powiatu puławskiego i na ich rodziców – a zachęcają do wspólnego czytania.

To już kolejna akcja, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która ma zachęcić dzieci do zaprzyjaźniania się z czytaniem od najmłodszych lat. Mali czytelnicy w wieku przedszkolnym, liczący od 3 do 6 lat, otrzymają piękny prezent, gdy tylko przestąpią próg biblioteki biorącej udział w projekcie. Po pierwsze, każde dziecko dostanie książeczkę z czytankami, a po drugie – Kartę Małego Czytelnika. Karta bardzo się przyda podczas kolejnych wizyt w bibliotece, bo wypożyczając kolejne książki, dziecko będzie dostawać specjalne naklejki: po zdobyciu 10 naklejek mały czytelnik dostanie imienny dyplom, a jego rodzice specjalny poradnik, który pomoże im kierować czytelniczym hobby dziecka.

W projekcie „Mała książka – wielki człowiek” biorą udział Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie, Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym, Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli, Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach, z siedzibą w Górze Puławskiej.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/