Pora wybrać się na grzyby – ale bezpiecznie!

      Możliwość komentowania Pora wybrać się na grzyby – ale bezpiecznie! została wyłączona

Niedawna deszczowa pogoda mogła być nam nie w smak, ale dzięki niej w lasach pojawiło się sporo grzybów. A każdy kto wybiera się na grzybobranie, ma już na myśli smak potraw, jakie będzie można przyrządzić z tych leśnych zdobyczy.

A co zrobić, żeby wyprawa na grzyby zakończyła się bezpiecznie i szczęśliwie? Przypomina o tym lubelski sanepid, który publikuje na swojej stronie internetowej przejrzyste infografiki – jest na nich sporo bardzo pomocnych wskazówek, również takie, które rozprawiają się z krążącymi mitami. Warto pamiętać także o tym, że każdy kto ma wątpliwości, czy nazbierał jadalnych okazów, może w tej sprawie zgłosić się do swojej lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Ale jednocześnie swój apel przedstawiają policjanci – mundurowi ostrzegają, żeby nie zgubić się podczas takiej leśnej wyprawy. Radzą przede wszystkim, żeby nie wybierać się w drogę samotnie, zwłaszcza do lasu którego się nie zna. Jeśli nie można znaleźć towarzystwa na grzybobranie, warto być w kontakcie telefonicznym z bliskimi, dobrze też wybrać się w drogę w ciepłym ubraniu. Policjanci radzą też zadbać o bezpieczeństwo samochodu, zaparkowanego nieopodal lasu a poza tym przypominają, żeby szanować leśną przyrodę. A wszystkie policyjne wskazówki są TUTAJ.

Źródło grafik: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie – Facebook