PORADY EKSPERTA: Agata Szydłowska-Dejko (BIOWET) – jak dbać o zwierzęcego pupila?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Agata Szydłowska-Dejko (BIOWET) – jak dbać o zwierzęcego pupila? została wyłączona

Lekarz weterynarii z puławskiego BIOWETU udziela cennych wskazówek w  zakresie zdrowia i pielęgnacji naszych czworonogów.

Zdrowie czworonożnych pupili jest priorytetem dla ich właścicieli. Agata Szydłowska – Dejko podpowiada, co może zaniepokoić w zachowaniu czworonogów i na jakie symptomy choroby powinniśmy zwrócić uwagę? Zwierzęta zmagają się często z dolegliwościami układu ruchu, inne schorzenia występują u ras większych, a inne u mniejszych. Z pomocą pupilom spieszy także rehabilitacja, której poddawane są psy i koty.

 

Atrybutem zadbanego psa jest gęsta, lśniąca sierść. Jednak leczenie dermatologiczne chorób jest długotrwałe. Aby skóra zwierzęcia była w dobrej kondycji, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na profilaktykę przeciw pchłom i kleszczom, zbilansowaną dietę oraz właściwą pielęgnację (ale niekoniecznie poprzez częstą kąpiel) i odpowiednio dobrane kosmetyki.

 

Psy i koty mają bardzo czuły układ moczowy. Jakie zachowania zwierząt sygnalizują choroby układu moczowego? Dlaczego tak ważne są szczepienia czworonogów i co możemy sprawdzić na wizycie kontrolnej w gabinecie weterynaryjnym, aby właściwie zadbać o naszego zwierzaka.