PORADY EKSPERTA: dr Jerzy Berbecki – o inteligentnych zabiegach medycyny estetycznej

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: dr Jerzy Berbecki – o inteligentnych zabiegach medycyny estetycznej została wyłączona

W naszej cyklicznej audycji wracamy do tematyki medycyny estetycznej – o tajnikach najnowszych technologii, wykorzystywanych między innymi do odmładzania skóry, opowiada dr nauk medycznych, neurolog Jerzy Berbecki.

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej inteligentne, a sprawiają to procesy technologiczne. Radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny ablacyjny, HIFU, biostymulatory, osocze bogatopłytkowe tworzą tzw. wielką piątkę najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów. Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa, a jakie zastosowanie ma laser frakcyjny ablacyjny?

 

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem technologii opierają się na stymulowaniu tkanek do regeneracji. Co kryje się pod nazwą nowoczesnego zabiegu HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) i czy może stanowić alternatywę dla nici liftingujących? Na jakie partie ciała można go stosować?

 

Zabiegi medycyny estetycznej służą nie tylko odmłodzeniu naszej skóry, ale również regenerują uszkodzony naskórek. Jak działają biostymulatory i jak wykonuje się zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego? Czym jest mezoterapia? Wyjaśnienie i rozróżnienie zabiegów oraz metod w trzeciej części audycji.