PORADY EKSPERTA: dr Jerzy Berbecki – o mitach medycyny estetycznej!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: dr Jerzy Berbecki – o mitach medycyny estetycznej! została wyłączona

Coraz częściej przestrzegamy zasad zdrowego stylu życia. Dbamy o sylwetkę, kondycję i skórę.

A w utrzymaniu zdrowej skóry pomagają też znacząco zabiegi medycyny estetycznej, które mogą być niejednokrotnie potrzebne, aby wydobyć naturalne piękno i sprawić, że długo będziemy cieszyć się młodym wyglądem.

Specjalistyczną wiedzą z zakresu właśnie medycyny estetycznej podzielił się z nami w studiu Radia Impuls dr nauk medycznych, neurolog Jerzy Berbecki, który był gościem audycji “Porady eksperta w eterze”.

Dowiedzieliśmy się, jakie są efekty dostępnych i popularnych zabiegów. Przy okazji zmierzyliśmy się z kilkoma mitami.

Czy zabiegi medycyny estetycznej mają krótkotrwały efekt i trzeba je ciągle powtarzać?

 

Słuchacze i słuchaczki mogą poznać kilka metod upiększania skóry, które mogą wydawać się “tajemnicze”. Czym są nici liftingujące i na czym opiera się ich działanie? Czy w pewnych porach roku powinniśmy unikać konkretnych zabiegów?

 

Utrzymuje się pewien stereotyp – że z medycyny estetyczne korzysta tylko pewna grupa społeczna, która mimo naturalnej urody stara się poprawić to, co dała natura. Tymczasem zabieg wykonany profesjonalnie i z odpowiednią dbałością, może dać podobny efekt, jak codzienne stosowanie odpowiedniego kremu. Posłuchaj o pewnym badaniu dotyczącym identycznych bliźniaczek. Na czym polegało? Szczegóły w nagraniu.