PORADY EKSPERTA: JAGODA SZAFRAN – Jak skutecznie pokonać endometriozę?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JAGODA SZAFRAN – Jak skutecznie pokonać endometriozę? została wyłączona

Endometrioza – to przypadłość, z którą wiele kobiet zmaga się latami, a tymczasem receptą na rozwiązanie problemu może być fizjoterapia…a nawet odpowiednia dieta. Bierzemy więc pod lupę popularną, kobiecą chorobę.

Czym jest endometrioza? Jakie są typowe i nietypowe objawy tej choroby? Niektóre mogą być bardzo zaskakujące, jak na przykład bóle migrenowe. W przypadku endometriozy wyróżnia się cztery stopnie zaawansowania – ale nawet wysoki stopień można zwalczyć czy zniwelować, stosując rehabilitację, w tym między innymi techniki powięziowe. Czym są, na czym polega fizjoterapia w tym zakresie? Posłuchajcie rad specjalisty.

 

Przyszedł czas na omówienie skutecznych działań rehabilitacyjnych na przykładzie studium przypadku. Konkretna sytuacja pacjentki, pozwoliła naszemu ekspertowi wyjaśnić, bardzo skuteczne techniki rehabilitacyjne zastosowane podczas zwalczania endometriozy.

 

A co z mężczyznami? Czy panowie pojawiają się w gabinecie fizjoterapeutki uroginekologicznej? Jeśli tak, to z jakimi dolegliwościami zgłaszają się najczęściej i czy są zdyscyplinowanymi pacjentami? I na koniec powalczymy trochę z mitami i uprzedzeniami w kwestii zbyt wczesnego lub późnego macierzyństwa. Czy w ogóle powinniśmy przywiązywać się do takich stereotypowych opinii? Stanowisko naszego Gościa powinno rozwiać wszelkie wątpliwości…