PORADY EKSPERTA: JAGODA SZAFRAN – Przyszła mamo! Koniecznie posłuchaj!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JAGODA SZAFRAN – Przyszła mamo! Koniecznie posłuchaj! została wyłączona

Czas oczekiwania na dziecko jest bardzo ważny dla kobiety. Nadal towarzyszy mu jednak wiele stereotypowych opinii. Zapytaliśmy więc specjalistkę z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej, jak przyszła mama powinna zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną, by ciąża przebiegła “bezproblemowo”.

Ciąża to nie choroba lecz często występują dolegliwości bólowe. Jak sobie z nimi poradzić? Dla przyszłej mamy wskazana jest nie tylko tradycyjna szkoła rodzenia, ale również wizyta w gabinecie fizjoterapeutki uroginekologicznej. Kobietom w ciąży dedykowane są odpowiednie ćwiczenia, a nawet techniki relaksacyjne doskonalące właściwe oddychanie, bardzo potrzebne zwłaszcza podczas porodu.

 

Co najbardziej niepokoi kobiety oczekujące na narodziny dziecka? Jakie najpopularniejsze stereotypy są związane z okresem ciąży? Nasz Gość rzeczowo odpowiedział na różne “wstydliwe” pytania i rozwiał wiele niepotrzebnych wątpliwości. Joga, rower, a może taniec ? – z takich form aktywności z powodzeniem może korzystać przyszła mama.

 

Jak szybko wrócić do formy sprzed ciąży? Kiedy kobieta powinna korzystać z porad fizjoterapeutki uroginekologicznej, bo okazuje się, że nie tylko przed, w czasie ciąży czy po urodzeniu dziecka. Wiele intersujących wniosków na temat zdrowia wypłynęło w podsumowaniu naszego radiowego spotkania.