PORADY EKSPERTA: JERZY GAŁCZYŃSKI – Certyfikat z języka angielskiego – przepustka nie tylko do kariery!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JERZY GAŁCZYŃSKI – Certyfikat z języka angielskiego – przepustka nie tylko do kariery! została wyłączona

Coraz częściej uzyskujemy certyfikaty językowe i budujemy tym samym ścieżkę edukacyjną lub zawodową. Jak wybrać właściwy egzamin i w jakim trybie najlepiej przygotować się do niego? – podpowiada JERZY GAŁCZYŃSKI ze szkoły językowej SMART ACADEMY.

Kiedy warto zdobyć certyfikat, czyli dokument poświadczający umiejętność posługiwania się językiem, na przykład angielskim? Jakie są najpopularniejsze egzaminy i jak odnaleźć ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania?

 

Egzaminy certyfikowane są dedykowane różnym grupom wiekowym – również dzieciom, które bardzo naturalnie opanowują tę formę testowania. O poziomach zaawansowania i o odpowiadających im nazwach certyfikatów, posłuchacie w kolejnej części naszej rozmowy.

 

Egzamin kojarzy się ze schematycznym zastosowaniem umiejętności. Pewnych struktur trzeba się po prostu nauczyć, ale warto też wykorzystać dostępne źródła, by udoskonalić na przykład umiejętność słuchania. W tej części będzie też okazja, by posłuchać o egzaminach specjalistycznych z języka angielskiego (dla żołnierzy, prawników czy lekarzy), które cieszą się coraz większą popularnością.