PORADY EKSPERTA: Joanna Bartoś – Ślubny dress code. Co warto wiedzieć, zanim udamy się na ceremonię?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Joanna Bartoś – Ślubny dress code. Co warto wiedzieć, zanim udamy się na ceremonię? została wyłączona

W kolejnym spotkaniu ze stylistką mody ślubnej odkrywamy następne tajniki sztuki idealnego ubioru. Tym razem zapytaliśmy nie tylko w imieniu młodej pary, co zrobić, żeby wyglądać w tym ważnym dniu – modnie, efektownie… wręcz olśniewająco.

Jaki strój może założyć panna młoda zamiast tradycyjnej sukni ślubnej? Rozmiar plus size – jakie kroje są preferowane, co warto wyeksponować, a co ukryć przy większym rozmiarze? Zapytaliśmy również o kreacje dla panny młodej, która jest w ciąży. Okazuje się, że wybór fasonów i dodatków zadowoli najbardziej wymagającą osobę.

 

Symbole i przesądy ślubne…- czego dotyczą, czy warto ich przestrzegać? Ważna jest symbolika kolorów, dlatego pewnych barw zdecydowanie trzeba unikać, dotyczy to także kreacji gości weselnych. A stylizacja pana młodego? Warto zwrócić uwagę na detale, takie jak chociażby pasek czy print na marynarce, która nie musi być w kolorze spodni.

 

Śluby w plenerze są coraz bardziej popularne. Wówczas preferuje się “lżejsze” stylizacje, utrzymane w pastelowych barwach i wzbogacone o elementy kwiatowe. Bardzo ważną rolę odgrywają dodatki, modne są ozdobne pasy czy narzutki. Stylistka mody ślubnej udzieliła rad druhnom, które towarzyszą pannie młodej.

Powróciliśmy jeszcze w finale rozmowy do przesądów, żeby dowiedzieć się, co symbolizuje pogoda, nawet ta deszczowa. Okazuje się, że w różnych regionach kraju istnieją dość odmienne interpretacje zjawisk pogodowych, które przydarzają się w dniu ślubu.

Źródło zdjęcia: baza Pixabay