PORADY EKSPERTA: Justyna Frankiewicz-Popiołek – wprowadź dzieci w nową przyszłość

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Justyna Frankiewicz-Popiołek – wprowadź dzieci w nową przyszłość została wyłączona

Małe dzieci, które dopiero poznają świat, muszą uczyć się go wszystkimi zmysłami. Przygotowane zajęcia przedszkolne bywają dla nich małym wyzwaniem, na tyle angażującym, aby się nie zniechęciły, a chciały uczyć się więcej i częściej.

Ten temat poruszyliśmy w Poradach Eksperta w Eterze na antenie Radia Impuls. Jak tworzyć takie zajęcia i na co one tak naprawdę pozwalają? Czy uczenie się obcego języka nie przeszkadza w komunikacji z małym dzieckiem? Zapytaliśmy o to Justynę Frankiewicz – Popiołek, właścicielkę puławskiej szkoły języka angielskiego metodą Helen Doron.

 

Jaka przyszłość czeka nasze dzieci? Trudno przewidzieć, ale warto je przygotować do tego, co znamy. W tej części rozmowy podsunęliśmy kilka pomysłów przyszłym i obecnym rodzicom.

 

Jak sobie poradzić na zajęciach, na których dzieci są początkowo onieśmielone i niechętne do wspólnego działania? Czy dwie minuty zaangażowania jednym ćwiczeniem to za dużo, za mało, a może właśnie tyle potrzeba, aby maluszek się nie nudził?

 

(fot. Pixabay.com)