PORADY EKSPERTA: JUSTYNA TARKOWSKA – Stopy? Piękne i zdrowe, nie tylko wiosną i latem

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JUSTYNA TARKOWSKA – Stopy? Piękne i zdrowe, nie tylko wiosną i latem została wyłączona

O stopy warto dbać przez cały rok, jednak wiosna i lato to pory, które motywują nas do większej troski o te części ciała. Ale nie tylko względy estetyczne, lecz przede wszystkim zdrowotne powinny być dla wielu z nas priorytetem.

Podologia to dziedzina interdyscyplinarna, bo łączy elementy lecznicze i kosmetologiczne. Kiedy należy pójść do podologa i na czym polega wywiad podologiczny – o to zapytaliśmy naszego Eksperta już na początku rozmowy. Warto wziąć pod uwagę, że taka wizyta może być wstępem do konsultacji z lekarzem – ponieważ kondycja stóp wskazuje na stan zdrowia całego organizmu.

 

Najpopularniejsze problemy, z którymi spotyka się podolog w swoim gabinecie, to…? Posłuchajcie, jest ich naprawdę dużo. Co z kolei wpływa na wygląd i kondycję naszych stóp? Jak się okazuje, to zarówno styl życia, rodzaj wykonywanej pracy albo czynniki genetyczne. A jakie jest zdanie specjalisty podologa o noszeniu “szpilek”? Odpowiedź na to pytanie na pewno nie zadowoli wszystkich…

 

Przed nami sezon letni i urlopowy. Wybierając się na plażę lub basen, warto przyjrzeć się stopom i sprawdzić, czy nie mamy na przykład zaraźliwych brodawek, z którymi można się skutecznie uporać. Dobrze pamiętać, że dbając o stopy, zapewniamy im też często skuteczną rehabilitację.

Źródło zdjęcia: Redakcja