PORADY EKSPERTA: KAMILA LICHOTA (CUK UBEZPIECZENIA) – Udane wakacje za granicą? Tylko z szeroką polisą ubezpieczeniową!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: KAMILA LICHOTA (CUK UBEZPIECZENIA) – Udane wakacje za granicą? Tylko z szeroką polisą ubezpieczeniową! została wyłączona

Sezon turystyczny już się rozpoczął i wielu z nas zaplanowało podróże, również te zagraniczne. Aby uniknąć ogromnych kosztów ewentualnego leczenia i beztrosko spędzać urlop, trzeba bezwzględnie zadbać o polisę ubezpieczeniową z różnymi wariantami możliwych zdarzeń.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia spokojny wypoczynek, bo koszty leczenia za granicą są naprawdę wysokie. Warto założyć pesymistyczny scenariusz, jeśli chodzi o warianty rozszerzenia polisy. Co to oznacza? – tłumaczy szczegółowo nasz Ekspert ubezpieczeniowy. Wyjaśnimy też, co gwarantuje podczas pobytu w obcym kraju dokument EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

Sytuacja związana z epidemią COVID-19 zmodyfikowała wiele dziedzin życia, wpłynęła też na działalność branży turystycznej. Towarzystwa uwzględniają w swej ofercie wariant ubezpieczenia covidowego – testy, kwarantanna czy zwrot kosztów podróży – to ważne kwestie dla podróżujących turystów w dobie epidemii koronawirusa.

 

Gdzie ma zastosowanie klauzula alkoholowa? A czym jest udział własny w wypożyczonym pojeździe? To nowe terminy, jakie pojawiają się w umowach ubezpieczeniowych. Ekspert wyjaśnia, kiedy i za co ponosimy koszty. Ale wakacje to nie tylko wypoczynek – nie zapominajmy, że wiele osób właśnie latem wyjeżdża do pracy za granicę. W takim przypadku też warto pomyśleć o ubezpieczeniu sezonowym.

Źródło zdjęcia: Redakcja/JC