PORADY EKSPERTA: ŁUKASZ JUSZKIEWICZ – Puławscy weterynarze z orientalną historią

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: ŁUKASZ JUSZKIEWICZ – Puławscy weterynarze z orientalną historią została wyłączona

Puławskie Centrum Weterynaryjne często gościło w studiu Radia Impuls. Dzisiaj role się odwróciły. Porozmawialiśmy o tym, dlaczego i w jaki sposób Półwysep Arabski i doświadczenia przywiezione z tamtych rejonów wpłynęły na założycieli przychodni.

Czym wcześniej zajmowali się weterynarze, którzy teraz leczą przede wszystkim puławskie czworonogi? Jakie dzikie zwierzęta bywały pod ich opieką? O tym, a także o egzotycznych pamiątkach przywiezionych z Emiratów Arabskich, opowiedział lekarz weterynarii, Łukasz Juszkiewicz. Spotkaliśmy też pewnego małego pacjenta, którego do PCW przynieśli zatroskani właściciele.

 

Jak jest zagospodarowane Puławskie Centrum Weterynaryjne? Zajrzeliśmy do części klinicznej i dowiedzieliśmy się, jakie pomieszczenia się tu znajdują. A z czym obecnie mają do czynienia chirurdzy naszych zwierząt – domowych i gospodarskich?

 

Jak wygląda sala operacyjna i co się tu na co dzień dzieje? i dlaczego wisi tu pewien obraz Rembrandta? Natomiast o tym, jakie badania są wykonywane w laboratorium, opowiedziała lekarz weterynarii, Beata Więcek.

 

(fot. Redakcja/MG)