PORADY EKSPERTA (OPEC): Ciepło?… Tak lubimy w naszych mieszkaniach – ale TO trzeba wiedzieć!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA (OPEC): Ciepło?… Tak lubimy w naszych mieszkaniach – ale TO trzeba wiedzieć! została wyłączona

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, czyli puławska spółka miejska, dba o potrzeby mieszkańców nie tylko w okresie grzewczym. W naszym studiu firmę reprezentowali: prezes OPEC sp. z o.o.- Paweł Iwaszko oraz Barbara Kozłowska – kierownik działu obsługi odbiorców ciepła.

O misji przedsiębiorstwa, celach statutowych spółki OPEC, kompleksowych usługach świadczonych dla mieszkańców, opowiedział prezes puławskiej firmy, zaś kierownik działu obsługi odbiorców ciepła podzieliła się szczegółowymi danymi statystycznymi ilustrującymi sezon grzewczy 2020/2021. Przedstawiła również zasady, które są podstawą rozliczeń.

 

Jak właściwe korzystać z energii cieplnej? Co mogą zrobić mieszkańcy, aby rachunki zmniejszały się, a jakie działania podejmuje dla klientów przedsiębiorstwo w kwestii ekonomicznego zużycia ciepła? Okazuje się, że rozbicie węzłów grupowych, termomodernizacja – to ważne działania znacząco wpływające na dystrybucję energii cieplnej. W rozmowie pojawił się też temat ochrony klimatu, ponieważ świadomość ludzi zwiększa się, bo wszyscy chcemy dbać o planetę.

 

Działania zrealizowane w ramach projektów opartych o dofinansowania zewnętrzne (głównie środki unijne) oraz plany modernizacyjne spółki – o tym można usłyszeć w trzeciej części audycji. Nie zabrakło informacji o inwestowaniu w tak zwaną zieloną energię (montaż paneli fotowoltaicznych). Można także dowiedzieć się o społecznej kampanii “20 stopni dla klimatu…”. O co chodzi? Najlepiej posłuchać!