PORADY EKSPERTA: prof. Janusz Igras (Łukasiewicz – INS) – jak łączyć naukę z biznesem

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: prof. Janusz Igras (Łukasiewicz – INS) – jak łączyć naukę z biznesem została wyłączona

Puławy instytutami stoją i się nimi chwalą. Jednym z nich jest Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych. Na antenie Radia Impuls porozmawialiśmy o jego wpływie na nasz region i ważną rolę w całej Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Ekspertem w tym temacie był prof. dr. hab. inż. Janusz Igras, który wyjaśnił jak Instytut, tworząc swoje produkty, opiera je na zasadach komercyjnych.

 

W czym Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych się specjalizuje? Czym jest ekstrakcja nadkrytyczna? Jak wykorzystywane są ekstrakty roślinne w dalszym procesie wytwarzania kolejnych substancji w przemyśle spożywczym czy nawet kosmetycznym?

 

Związki Instytutu z Puławami są bardzo silne. Między innymi – w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym ulokowanych jest wiele lobaratoriów. Co wpływa na produkcję tzw. inteligentnych nawozów? Biogospodarka i lubelszczyzna – jak te dwa hasła łączy ze sobą Łukasiewicz – INS?

 

(fot. ins.pulawy.pl)