PORADY EKSPERTA: URSZULA KURANT (PROBIOTICS POLSKA) – Niewidoczne mikroorganizmy! A takie pożyteczne!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: URSZULA KURANT (PROBIOTICS POLSKA) – Niewidoczne mikroorganizmy! A takie pożyteczne! została wyłączona

Chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, często szukamy ekologicznych rozwiązań w naszym otoczeniu. Alternatywą dla wielu syntetycznych produktów mogą być te wytwarzane na bazie mikroorganizmów.

O zaletach i dobroczynnych rezultatach substancji mikroorganicznych opowiedziała nam Urszula Kurant, dyrektor Lubelskiego Centrum Mikroorganizmów w Celejowie.

Czym zajmuje się probiotechnologia i dlaczego odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu?Dlaczego świat mikroorganizmów działa dobroczynnie nie tylko na organizm człowieka, ale i otoczenie? Co wiemy, a jakie powielamy mity na temat probiotyków? Odpowiedzi na te pytania usłyszymy w pierwszej części programu.

 

Jak działają probiotyczne suplementy diety? Kiedy potrzebujemy odbudować florę bakteryjną w organizmie? Czy jedzenie które spożywamy, jest do końca pełnowartościowe? Czym możemy uzupełnić niedobór składników i mikroelementów?

 

Czym dokładnie są probiotyki i dlaczego probiotechnologia tworzy nowy ład w wielu dziedzinach? A także dlaczego warto szczególnie zadbać o mikroflorę bakteryjną w jelitach, stosując probiotyki, posłuchamy w trzeciej części audycji.

Źródło zdjęcia: Redakcja