PORADY EKSPERTA W ETERZE: JERZY GAŁCZYŃSKI (SMART ACADEMY) – Czy odpoczywając można się uczyć?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA W ETERZE: JERZY GAŁCZYŃSKI (SMART ACADEMY) – Czy odpoczywając można się uczyć? została wyłączona

Edukacja w tym roku szkolnym dobiega już końca, a dzieci i młodzież myślą już o wakacjach. Ale podczas wakacji czy urlopu też warto doskonalić umiejętności językowe. Jak to zrobić? O to zapytaliśmy naszego eksperta.

Niezależnie od okoliczności, w jakich zabieramy się za naukę języka, kluczowa jest motywacja. Czego można nauczyć się z książek, a kiedy przydadzą się inne pomoce, dzięki którym uda się nabyć ważne umiejętności? Czy można wypracować w sobie przyjemny nawyk językowy?

 

Jak pomóc dziecku w powrocie do tradycyjnej szkolnej nauki? Co zrobić, żeby przez wakacje najmłodsi nie stracili kontaktu z językiem? Okazuje się, że z pomocą mogą przyjść… filmy i gry komputerowe.

 

Co motywuje dorosłych do nauki języka angielskiego? Czasem nawet nie spodziewamy się, ile praktycznych korzyści dają nam takie regularne lekcje – czy choćby nawyk doskonalenia swoich umiejętności.

 

Wszystkie wcześniejsze rozmowy z Jerzym Gałczyńskim znajdziecie w naszej zakładce Goście Goście.