Pospaceruj jutro śladami słynnych mieszkańców Kazimierza

      Możliwość komentowania Pospaceruj jutro śladami słynnych mieszkańców Kazimierza została wyłączona

Jak mówią synoptycy, przed nami pogodna i ciepła sobota – warto więc spędzić ją na przyjemnym spacerze. Ale nie musimy planować go sami, jeśli chcemy w niebanalny sposób przejść się przez Kazimierz Dolny, bo tutaj literacki spacer zaplanowało na jutro Muzeum Nadwiślańskie.

Wszyscy miłośnicy miasteczka, a także twórczości Marii i Jerzego Kuncewiczów, mogą przyłączyć się jutro do spacerowiczów, którzy przejdą przez Kazimierz Dolny szlakiem wyjątkowych wspomnień, związanych oczywiście ze słynnym małżeństwem, ich życiem i dziełami literackimi. Pokonując szlak turystyczny „Kazimierz Dwóch Księżyców” i słuchając przewodnika, będzie można poznać wiele ciekawostek i anegdot, dowiedzieć się na przykład, co jadano niegdyś na tarasie słynnej restauracji Berensa albo dlaczego autobus przywożący turystów do Kazimierza nazywał się „Anioł”.

Jutrzejszy spacer odbędzie się w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Żeby wziąć w nim udział, trzeba w głównym gmachu Muzeum Nadwiślańskiego kupić bilet i dołączyć do zbiórki przed budynkiem, pod adresem Rynek 19. Spacer przez Kazimierz Dolny śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów rozpocznie się o 13.00.