Pospaceruj po dawnych Puławach!

      Możliwość komentowania Pospaceruj po dawnych Puławach! została wyłączona

Jak wyglądały Puławy 30, 50 albo 80 lat temu? Już za kilka dni opowie o tym mobilny przewodnik, przygotowany przez Bibliotekę Miejską w Puławach.

Jak spacerować po Puławach, dostrzegając ich XX-wieczną historię? Wystarczy pewne wsparcie, zainstalowane w smartfonie. Specjalna aplikacja pomoże wybrać się na cztery spacery tematyczne: „Nad Wisłą”, „Ze starego do nowego centrum Puław”, „Na terenie dawnej jednostki wojskowej” i „Nowoczesne Puławy”. Trasy opracowano w taki sposób, że można za jednym razem przejść wszystkie, bo gdzie kończy się jedna, tam zaczyna się następna. Przewodnik będzie wskazywał drogę (z pomocą archiwalnych zdjęć), ale jednocześnie opowie o wielu ciekawostkach – na przykład o tym, gdzie powstało pierwsze kino albo pierwszy stadion.

Aplikację przygotowano właśnie teraz, bo Puławy obchodzą w tym roku 115 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji i wszyscy mieszkańcy, i wszyscy goście zyskują szansę na sentymentalne spacery wśród wspomnień.

Uroczysta premiera przewodnika i finał projektu „Re-konstrukcje czyli spacery szlakiem dawnych Puław, nastąpi już w ten czwartek, 22 kwietnia. Instrukcja obsługi aplikacji będzie dostępna TUTAJ.