Pospaceruj po Kazimierzu “z panem Jerzym pod rękę”

      Możliwość komentowania Pospaceruj po Kazimierzu “z panem Jerzym pod rękę” została wyłączona

Czekamy już na pierwszy, w pełni marcowy weekend. Jeśli pogoda dopisze, to być może wykorzystamy go na takie spacery, podczas których będziemy szukać śladów nadchodzącej wiosny.

Tymczasem Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zachęca, żeby właśnie w najbliższą sobotę (7 marca) przejść się przez nadwiślańskie miasteczko, ale raczej w poszukiwaniu wspomnień – takich, które są związane z Jerzym Kuncewiczem.

Zbliża się kolejna, już 36. rocznica śmierci tego pisarza i z tej okazji muzeum zaprasza na „Spacer po Kazimierzu z Panem Jerzym pod rękę”. Przewodnik poprowadzi uczestników tej małej wycieczki specjalnym szlakiem: opracowanym między innymi na podstawie cytatów z  twórczości samego Jerzego Kuncewicza. Ale wiele razy drogę wskażą także anegdoty z czasów, kiedy pan Jerzy mieszkał właśnie w Kazimierzu Dolnym.

Ten spacer odbędzie się już w najbliższą sobotę – każdy, kto chciałby do niego dołączyć, powinien przed 11.00 zjawić się w głównym gmachu Muzeum Nadwiślańskiego przy Rynku 19 i kupić bilet z 1 złotówkę.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęcia: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Facebook