Pospaceruj po Kozienicach ze znanym przyrodnikiem

      Możliwość komentowania Pospaceruj po Kozienicach ze znanym przyrodnikiem została wyłączona

Kozienicki Dom Kultury zaprasza miłośników natury na dwa spacery przyrodnicze, które poprowadzi znany ornitolog, reportażysta i kulturoznawca, Michał Książek.

Wydarzenie zostanie zorganizowane na wniosek samych mieszkańców gminy. Pomysł „Śladami Pawła Klimczuka. Nasz powiat odczytany sto lat później” autorstwa Eweliny Matuszkiewicz, Sylwii Borek i Janusza Szyszkowskiego został zgłoszony do 3. edycji konkursu na inicjatywy lokalne. Został zaakceptowany i otrzymał 7 tysięcy złotych dofinansowania na realizację.

Co w takim razie przyniesie 24 dzień września? Tłumaczy Elwira Kozłowska – dyrektor Kozienickiego Domu Kultury:

 

Przewodnikiem podczas wycieczek będzie Michał Książek – ornitolog, poeta, reportażysta, kulturoznawca, inżynier leśnik. Publikował m.in. w „Polityce”, „Lesie Polskim”, „Twórczości” i „Przekroju”. Laureat nagród literackich. W swoim dorobku ma m.in. nominacje do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jego wiersze tłumaczono na języki białoruski, hebrajski i niemiecki.

Na spacer o godzinie 10.00 są zaproszeni seniorzy z kozienickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (spotkają się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach), a na 16.00 mogą wybierać się całe rodziny (start tej trasy wyznaczono na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS).

Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny, ale wcześniej trzeba zgłosić swój udział – a zapisy ruszyły właśnie dzisiaj (12 września).

W tej sprawie trzeba się kontaktować z punktem informacji Kozienickiego Domu Kultury. Można dzwonić pod numery: 48 611 07 50 i 731 877 337 albo pisać na adres: pit@dkkozienice.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć.

Źródło informacji: KDK; źródło zdjęcia: baza Pixabay