Potrzebujesz nowego pieca? Miasto może ci pomóc!

      Możliwość komentowania Potrzebujesz nowego pieca? Miasto może ci pomóc! została wyłączona

Kończymy pierwszy tydzień lutego, zima już w pełni, a to znaczy że co dnia korzystamy z ogrzewania.

Warto zadbać o to, żeby ten domowy system grzewczy był sprawny, bo od tego zależy nasze bezpieczeństwo, dlatego mając starą instalację, dobrze pomyśleć o nowej. Z drugiej strony, mając na uwadze zdrowie i środowisko, warto tradycyjny piec węglowy zamienić na bardziej ekologiczne rozwiązanie – takie, które nie będzie emitować spalin.

Takie plany są bardzo ważne, ale i bardzo kosztowne, dlatego mieszkańców Puław na pewno ucieszy wiadomość, że miasto dofinansuje im wymianę systemu ogrzewania na nowe i ekologiczne. Dotację może dostać każdy, kto chciałby zainwestować ogrzewanie elektryczne, gazowe czy olejowe, kto chciałby kupić kocioł na biomasę albo pompę ciepła. Poza tym można dostać wsparcie na podłączenie domu do miejskiej sieci ciepłowniczej. Taka dotacja może pokryć nawet połowę całych kosztów.

Wnioski będą przyjmowane w puławskim Urzędzie Miasta od 2 marca do końca września tego roku – a będą mogli je składać nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też wspólnoty mieszkaniowe. O szczegółach programu można przeczytać na stronie internetowej puławskiego ratusza.