Poważna awaria w puławskiej sieci ciepłowniczej!

      Możliwość komentowania Poważna awaria w puławskiej sieci ciepłowniczej! została wyłączona

W czasie prac związanych z modernizacją linii kolejowych, firma budowlana wykonująca prace, uszkodziła magistralę ciepłowniczą należącą do OPEC Puławy.

Najprawdopodobniej operator koparki zahaczył o jeden ze spustów powodując wyciek. Niestety, nie jest możliwe wykonanie spawania w momencie, kiedy rura jest napełniona wodą. W związku z tym, w celu naprawy, należy ją opróżnić. Wcześniej trzeba odpowiednio się do tego przygotować. Tłumaczy prezes OPEC w Puławach, Paweł Iwaszko:

 

To zdarzenie potwierdza konieczność budowy alternatywnej magistrali tak zwanego drugostronnego zasilania miasta. Rozwiązanie to na pewno będzie dużym wyzwaniem dla Spółki. Realizacja tego zadania jest konieczna ze względu na zapewnienie dostawy ciepła w przypadku tego typu niespodziewanych zdarzeń. Co z dotychczas poniesionymi kosztami?

 

Obecna temperatura wody i wypuszczenie jej na zewnątrz mogłoby spowodować wiele szkód dla przyrody otaczającej miejsce awarii. Po wykonaniu kosztorysu, OPEC zgłosi się do ubezpieczyciela, który będzie dochodził zwrotu kosztów z polisy wykonawcy modernizacji torów.

Co ta awaria oznacza dla mieszkańców Puław? Mogą wystąpić  zakłócenia w dostawie ciepła w celu ogrzewania i podgrzania wody. Spółka obiecuje naprawić wszystko tak szybko, jak to możliwe.

Źródło zdjęcia: OPEC Puławy