Powiat puławski okiem mundurowych – mniej czy więcej wypadków?

      Możliwość komentowania Powiat puławski okiem mundurowych – mniej czy więcej wypadków? została wyłączona

Z bilansu po długim świątecznym weekendzie wynika, że był to najbezpieczniej od lat okres. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci otrzymali jedynie 9 zgłoszeń o kolizjach.

W świąteczny czas policjanci, zwłaszcza ci z wydziału ruchu drogowego, mają zazwyczaj więcej pracy. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a szczególnie dzieci.

Funkcjonariusze kontrolowali także trzeźwość kierujących. Mimo surowych kar – 5 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości, a dwóch z nich dodatkowo spowodowało kolizje.

Dużo uwagi mundurowi poświęcili pieszym i temu, czy noszą elementy odblaskowe.

Mimo tak spokojnego końca roku, policjanci nadal apelują – odpowiedzialna i rozsądna postawa na drodze wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Dotyczy to zarówno kierujących pojazdami, a także pieszych, którzy powinni pamiętać, że noszenie elementów odblaskowych znacząco poprawia ich widoczność i warto o nich pamiętać, nawet w miejscach dobrze oświetlonych.