Powspominaj i wygraj konkurs!

      Możliwość komentowania Powspominaj i wygraj konkurs! została wyłączona

W gminie Kurów poszukiwany jest talent literacki. Te poszukiwania również mają formę wirtualnego konkursu, a ogłosiły go wspólnie Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie.

To okazja dla każdego, kto lubi pisać i ma do opowiedzenia jakąś ciekawą historię. Swój talent literacki może przedstawić każdy mieszkaniec gminy, który opisze swoje wspomnienia, związane na przykład z rodzinnymi zwyczajami, spotkaniami czy ciekawymi zdarzeniami.

Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: temat dla dorosłych brzmi „Wczoraj i dziś”, a każdy, kto zmierzy się z opisywaniem własnych wspomnień, może dołączyć do gotowej pracy stare fotografie albo dokumenty, które w pewien sposób dopowiedzą opisaną historię. Z kolei młodzież, w wieku od 13 do 18 lat, może pisać na temat: „Ja, moja miejscowość, dziś i jutro” – można więc puścić wodze fantazji i spróbować opisać przyszłość w gminie Kurów.

Na pisanie jest jeszcze niemal miesiąc, bo gotowe prace trzeba wysłać pocztą elektroniczną do Gminnego Ośrodka Kultury najpóźniej 10 czerwca. Jedna osoba może zgłosić tylko jedną pracę, a na zwycięzców konkursu “Moje Wspomnienia” będą czekały nagrody finansowe i rzeczowe. Szczegółowy regulamin można znaleźć TUTAJ.