Poznaj wystawę mimo zamkniętego muzeum

      Możliwość komentowania Poznaj wystawę mimo zamkniętego muzeum została wyłączona

W drugiej połowie stycznia w Muzeum Nadwiślańskim została otwarta wystawa prezentująca twórczość Andrzeja Siemińskiego – artysty związanego przez lata między innymi z Kazimierzem Dolnym.

Ponieważ w połowie marca muzeum zostało zamknięte dla gości, od tamtej pory nie było okazji, żeby odwiedzić tę ekspozycję. Nie odbyło się także zaplanowane na koniec marca spotkanie, które miało być okazją do wspominania Andrzeja Siemińskiego – ono na pewno się odbędzie, tyle że jeszcze nie znamy jego daty.

A na razie, wszyscy zainteresowani wystawą i artystą, mogą skorzystać z materiałów, które na swojej stronie internetowej udostępnia Muzeum Nadwiślańskie. Do obejrzenia są zdjęcia ze styczniowego wernisażu wystawy i wybrane reprodukcje, do wysłuchania opowieści specjalistów, a do poczytania – fragmenty wspomnień, pochodzące z książki zredagowanej między innymi przez brata artysty, Waldemara Siemińskiego. Dzięki zebranym tu opowieściom można lepiej poznać życie malarza, także lepiej zrozumieć obrazy, które po sobie zostawił.

Wypisy z książki „Wspominając Andrzeja. Życie i twórczość Andrzeja Siemińskiego” są dostępne TUTAJ, a materiały ze styczniowego otwarcia wystawy można znaleźć TUTAJ

Źródło zdjęcia: www.mnkd.pl