Pracownik banku chciał pomóc – oszust to wykorzystał!

      Możliwość komentowania Pracownik banku chciał pomóc – oszust to wykorzystał! została wyłączona

W ostatnim czasie, na terenie powiatu puławskiego doszło do oszustwa zupełnie nową metodą. Kombinatorzy działają coraz śmielej. Wykorzystują chęć pomocy różnych instytucji wobec swoich klientów.

Do jednego z banków zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako właściciel konta. Wmówił pracownikowi banku, że ma problem z zalogowaniem się na swój rachunek. W trakcie weryfikacji danych, mężczyzna powiedział, że nie zgadza się numer telefonu znajdujący się w bazie i podał nowy, uzyskując w ten sposób dostęp do autoryzacji. Na tym rozmowa się zakończyła.

Po dwóch dniach, do banku, osobiście zgłosił się prawdziwy właściciel konta. Tym razem faktycznie nie mógł się zalogować na swoje konto. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że hasło dostępu zostało zmienione. Oszust bez skrępowania już działał.

Z konta bankowego jednego z mieszkańców powiatu puławskiego zniknęło 150 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie najwyższych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku internetowej obsługi kont bankowych.

Pamiętajmy, oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze. Po ich zaksięgowaniu na swoich kontach, dokonują natychmiastowej wypłaty.

 

(fot. pixabay.com)