Prezydent PAWEŁ MAJ po roku. Czy kulturalnie? (cz.3)

      Możliwość komentowania Prezydent PAWEŁ MAJ po roku. Czy kulturalnie? (cz.3) została wyłączona

Realizacjami zadań i planami na przyszłość Prezydent Puław Paweł Maj podzielił się na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

W ciągu tego ubiegłego roku udało się sporo zdziałać, a wśród zrealizowanych przedsięwzięć jest sporo takich, które ułatwiają codzienne życie puławian, a także pozwalają ciekawie spędzić czas wolny.

Jedną z przeprowadzonych w ubiegłym roku inwestycji miejskich było stworzenie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia przy ul Kołłątaja. Budynek został wyremontowany i rozbudowany dzięki środkom pozyskanym przez Miasto Puławy w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy. A niedaleko, przy ul. Dęblińskiej udało się zorganizować nowy plac targowy: wkrótce mają tu powstać zadaszone stoiska wraz z budynkiem administracyjno-socjalnym. Dzięki dodatkowo złożonemu wnioskowi o dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, możliwe będzie pozyskanie 1 mln zł przy całkowitych kosztach szacowanych na blisko 2,5 mln.

W podsumowaniu, jakie przedstawił prezydent Maj, możemy znaleźć jeszcze informacje z zakresu ekologii i środowiska, gdzie wśród wielu działań Puławy wymienione są jako jedno z 30 polskich miast, które podpisały deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności podczas trwającego w Lublinie wrześniowego Kongresu Nowej Mobilności.

Wiele pomysłów udało się zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego, do którego prezydent Maj przykładał dużą wagę. Należy tu wspomnieć o stworzeniu pierwszej puławskiej tężni solankowej przy ul. Polnej, z której mieszkańcy mogą korzystać od października. Poza tym władze miasta regularnie pytały mieszkańców o zdanie, na przykład w sprawie muzycznej gwiazdy, która powinna wystąpić podczas Dni Puław: przypomnijmy, że wygrał Zespół Varius Manx z Katarzyną Stankiewicz.

Poza tym miniony rok obfitowało w wiele wydarzeń kulturalnych. 1 maja obchodziliśmy 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na Pikniku Europejskim zorganizowanym w puławskiej Marinie . Po raz pierwszy miasto gościło Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z Małżonką. Na scenie wystąpili Roksana Węgiel oraz Wojtek Cugowski z zespołem. Wakacje uświetniła kolejna edycja Puławskiego Kina Samochodowego, a WeekendLove Puławy, czyli imprezy i wydarzenia kulturalne przez cały sierpień wypełniały przestrzeń miejską.

Dotychczas Puławy nie mogły narzekać na brak inwestycji, które służyłyby rozwojowi miasta. Mamy nadzieję, że w równym tempie wejdziemy w zbliżający się 2020 rok.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook