Przed nami Europejski Tydzień Mobilności – jak minie w Puławach?

      Możliwość komentowania Przed nami Europejski Tydzień Mobilności – jak minie w Puławach? została wyłączona

Już jutro (16 września) rozpocznie się Europejski Tydzień Mobilności. Tradycyjnie, w ciągu kilku dni poprzedzających Dzień Bez Samochodu, puławianie będą zachęcani do tego, żeby wybierać bardziej ekologiczne formy podróżowania.

Wydarzenie znane od dwóch dekad jako Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zmienia nazwę – na Europejski Tydzień Mobilności. Ale założenia pozostają te same. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską, kolejny raz inspiruje włodarzy miast i różne lokalne instytucje do organizowania specjalnych wydarzeń, które mają skłonić zmotoryzowanych do przemyślenia swoich przyzwyczajeń.

Mieszkańców Puław również czeka wiele atrakcji, które zachęcą do aktywnego odpoczynku w plenerze i zmotywują do udziału w ekologicznych akcjach. Będzie okazja, żeby wspólnie posprzątać świat i odpocząć pod pałacem Marynki, poćwiczyć jazdę na deskorolce na lokalnym skateparku oraz by podsumować udział puławian w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Mówi Renata Szczypa z Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”:

 

Czwartkowy wielki finał przyniesie puławianom wiele atrakcji. Na Skwerze Niepodległości będą czekały dmuchańce i animacje dla najmłodszych, program edukacyjny “Urodziny Ziemi”, pokazy kuglarskie i zabawy taneczne. Natomiast policjanci pomogą każdemu, kto będzie chciał w to niedzielne popołudnie oznakować swój rower.

O wszystkich atrakcjach, które odbędą się w ciągu siedmiu najbliższych dni,  szczegółowo informuje załączony plakat.

Źródło plakatów: POK