Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

      Możliwość komentowania Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu została wyłączona

To już 19-letnia tradycja – co roku, na początku drugiej połowy września mamy szansę, żeby zastanowić się nad tym, z jakiego transportu korzystamy na co dzień i czy te nasze wybory są dobre dla środowiska.

Dziś (16 września) rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską powraca – i kolejny raz inspiruje włodarzy miast i różne lokalne instytucje do organizowania specjalnych wydarzeń, które mają skłonić zmotoryzowanych do przemyślenia swoich przyzwyczajeń.

Przez kilka najbliższych dni mieszkańcy naszego regionu będą zachęcani do wybierania ekologicznych form podróżowania. W ramach puławskiej akcji odbędą się między innymi różne konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży. Takie spotkania zaplanowano na Placu Chopina, ale gdyby aura okazała się nieprzyjazna, do swojego przestronnego hallu zaprosi odnowiony gmach “Domu Chemika”. Puławski Ośrodek Kultury (wraz z innymi organizatorami, między innymi Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji) zaprosi też na sobotnie zawody w skateparku.

Puławianie, także ci najmłodsi, zyskają okazję na udział w rowerowych wyprawach. Niedzielna wycieczka dla dzieci i ich opiekunów zakończy się ogniskiem – zapisy na ten rajd prowadzi już Centrum Informacji Turystycznej. Z kolei w najbliższą środę, Rodzinny Rajd Rowerowy ulicami Puław będzie główną atrakcją Europejskiego Dnia Bez Samochodu – i będzie też okazją do podsumowania tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski, w której Puławy zajęły miejsce na podium.

O wszystkich atrakcjach, które odbędą się w ciągu siedmiu najbliższych dni, informują załączone plakaty.

Źródło plakatów: POK