Przedszkolaki pójdą do szkoły – już wkrótce

      Możliwość komentowania Przedszkolaki pójdą do szkoły – już wkrótce została wyłączona

Do zwoleńskiej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły wkrótce będą chodzić także 3-latki i 4-latki – a to dlatego, że zostanie tam otwarty oddział przedszkolny.

To bardzo dobra wiadomość dla tamtejszych rodziców, bo od dłuższego czasu sygnalizowali władzom, że w publicznym przedszkolu jest za mało miejsc. Jak tłumaczy burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima, ta sprawa była zbyt pilna, żeby kazać czekać rodzicom i dzieciom na wybudowanie nowego gmachu. Uznano, że łatwiej będzie dostosować miejscową szkołę do przyjęcia młodszych podopiecznych – a pieniądze na potrzebny remont zapewniło unijne dofinansowanie, przypisane do projektu „Maluchy na start!”.

Ta przebudowa ma sprawić, że przedszkolaki będą mieć do dyspozycji dużą, jasną salę, zabawki i przybory do zajęć edukacyjnych. Unijnej dotacji wystarczy jeszcze na zorganizowanie dzieciom różnego rodzaju zajęć i warsztatów. Przygotowywanie szkoły do przyjęcia grupy 25 przedszkolaków ma się zakończyć tej jesieni.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęcia: http://www.zwolen.pl/news,1092,w-zwolenskiej-podstawowce-powstaje-grupa-przedszkolna-dla-maluchow-jest-dofinansowanie.html