Przeładowywali kontrabandę w Puławach – i wpadli

      Możliwość komentowania Przeładowywali kontrabandę w Puławach – i wpadli została wyłączona

7200 paczek papierosów i 1400 litrów alkoholu – taki nielegalny towar przeładowywano przed jednym z puławskich supermarketów. Dwaj mężczyźni wybrali zatłoczone miejsce na popełnianie przestępstwa – i szybko wpadli w ręce policji.

W samochodach zaparkowanych w Puławach, mundurowi z Lublina (z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą) zabezpieczyli kartony pełne papierosów zza wschodniej granicy i bez polskich znaków akcyzy. Nie poprzestali jednak na tym, bo przeszukali jeszcze miejsca zamieszkania obu zatrzymanych mężczyzn, których przyłapali na przenoszeniu ładunku. W radomskim mieszkaniu 43-latka odkryli więcej nielegalnych papierosów, natomiast w domu 54-latka w gminie Jabłonna znaleźli plastikowe butelki wypełnione alkoholem nieznanego pochodzenia.

Gdyby cała ta kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 260 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Samo przechowywanie nielegalnego towaru jest już złamaniem przepisów karno-skarbowych. Każdemu z zatrzymanych grozi kara więzienia (do 3 lat) i zapłacenie grzywny.

Źródło zdjęcia: KMP w Lublinie