Przez nasz region mogą dziś przejść gwałtowne burze!

      Możliwość komentowania Przez nasz region mogą dziś przejść gwałtowne burze! została wyłączona

Warto ostrożnie planować dzisiejsze aktywności – biorąc pod uwagę, że przebywanie w plenerze nie jest najlepszym pomysłem na spędzenie czwartkowego popołudnia.

Już od godziny 11.00 obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, wydane dla pięciu powiatów naszego regionu przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wynika z nich, że przez zachodnią Lubelszczyznę i południowo-wschodnie Mazowsze mogą przejść gwałtowne burze, którym będzie towarzyszyć bardzo silny wiatr. W porywach może on osiągać nawet 80 km/h. Zapowiadany jest także deszcz, a miejscami może spaść grad. Prawdopodobieństwo załamania pogody i wystąpienia wyładowań jest oceniane na 80%.

To wszystko może się dziać w powiatach ryckim, puławskim, opolskim, kozienickim i zwoleńskim do godziny 20.00. Jednak meteorolodzy zastrzegają, że sytuacja jest dynamiczna, dlatego ostrzeżenia mogą zostać przedłużone.

Groźniejsze warunki pogodowe są dziś prognozowane dla wschodniej Lubelszczyzny – tam wiatr może dziś pędzić nawet do 95 km/h, a opady mogą być bardziej intensywne – na metr kwadratowy może spaść nawet 25 litrów wody.

Źródło informacji: IMGW