Przybywa lubelskich Terytorialsów

      Możliwość komentowania Przybywa lubelskich Terytorialsów została wyłączona

W naszym regionie wciąż znajdują się ochotnicy, którzy chcieliby rozpocząć wojskową karierę. Kilkadziesiąt takich osób już czeka na bardzo ważny dzień, a wszyscy zainteresowani wciąż mogą myśleć o zgłoszeniu się.

W najbliższą niedzielę (17 stycznia) w Lublinie odbędzie się pierwsza w tym roku kalendarzowym przysięga wojskowa nowych żołnierzy Obrony Terytorialnej. Złożą ją rekruci, którzy właśnie kończą swoje szkolenie podstawowe, przez brygadę zaplanowane jako „Ferie z WOT”. Podczas zimowego odpoczynku od nauki do wojska mogli wstąpić uczniowie, studenci i nauczyciele – i jak co roku wielu z nich skorzystało z tej szansy. Od 4 stycznia na poligonie i w koszarach ćwiczy 67 osób.

Oczywiście wojsko wciąż czeka na nowych ochotników – chętni z naszego regionu mogą zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Puławach, ale pomogą im też witryny internetowe: platforma ePUAP na portalu www.zostanzolnierzem.pl albo rekruterzy Terytorialsów, z którymi można nawiązać kontakt przez www.wojsko-polskie.pl.