Przybywa zakażeń koronawirusem!

      Możliwość komentowania Przybywa zakażeń koronawirusem! została wyłączona

Koronawirus wciąż szerzy się w naszym regionie i to bardzo ważne, żeby minimalizować to ryzyko. Potwierdzane są kolejne przypadki zakażeń w lubelskiej części naszego regionu,

Ważny apel ma teraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim, który prosi o kontakt z Sanepidem wszystkie osoby, które podróżowały z Nynashamn do Gdańska promem NOVA STAR. Wśród pasażerów którzy wysiedli na ląd 14 czerwca, potwierdzono zakażenie u mężczyzny, który podróżował ze Szwecji do Polski bez samochodu. Każdy, kto był na pokładzie tego promu, powinien jak najszybciej skontaktować się z opolską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Numery telefonu to: 81 827 40 60 i 81 827 20 41.

Dziś przed południem Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że w powiecie opolskim  odnotowano już jedno aktywne zakażenie koronawirusem: to mężczyzna w wieku od 21 do 40 lat, który miał kontakt z innym potwierdzonym przypadkiem.

Z kolei powiat rycki, pod względem liczby aktywnych zakażeń, wciąż jest na niechlubnym pierwszym miejscu w naszym województwie: tu potwierdzono już 21 aktywnych zakażeń, dziś tę listę wydłużyły dwa kolejne przypadki, to mężczyzna i kobieta w przedziale wieku od 21 do 40 lat. W powiecie puławskim koronawirusem jest teraz zakażonych 13 osób, dziś potwierdzono to u kobiety w wieku od 41 do 60 lat, z kwarantanny granicznej.

Pamiętajmy, że epidemia trwa – i stosujmy wszystkie środki bezpieczeństwa, wyznaczone przez Sanepid. Kluczowa zasada to regularne mycie rąk, dbanie o higienę i zachowywanie bezpiecznych odległości od innych. w sytuacjach, gdy musimy podchodzić do innych osób bliżej niż na 2 metry, powinniśmy korzystać z maseczek ochronnych, zasłaniających nos i usta.