Przygody w Kazimierzu Dolnym i w Janowcu! Czekają nie tylko na dzieci

      Możliwość komentowania Przygody w Kazimierzu Dolnym i w Janowcu! Czekają nie tylko na dzieci została wyłączona

Tegoroczny Dzień Dziecka wypada w poniedziałek – dlatego warto pomyśleć o wydłużeniu świętowania na cały weekend. Właśnie na taki pomysł wpadło Muzeum Nadwiślańskie, które  zaprasza wszystkie dzieci, a także tych, którzy czują się dziećmi, do spędzenia trzech najbliższych dni aktywnie i wśród wielu przygód.

Od soboty do poniedziałku (od 30 maja do 1 czerwca), na gości trzech otwartych teraz oddziałów muzeum, czekają zestawy map do gry terenowej. Takie materiały będą czekały w Kazimierzu Dolnym w Muzeum Sztuki Złotniczej i w Galerii Wystaw Czasowych, a poza tym także na zamku w Janowcu.  Dostanie je każdy, kto kupi bilet do muzeum – a dodajmy, że w Dzień Dziecka każdy gość, który nie skończył 18 lat, kupi bilet za symboliczną złotówkę.

Ten kto zdobędzie mapę, będzie mógł zacząć pełną przygód zabawę, czyli szukać ukrytych zadań i rozwiązywać zagadki, związane z historią Kazimierza Dolnego i Janowca. Do tych weekendowych atrakcji mogą dołączyć jeszcze nagrody: bo wytrwali tropiciele muzealnych ciekawostek zdobędą nie tylko satysfakcję i miłe wspomnienia, ale też książkowe przewodniki po Muzeum Nadwiślańskim.

Organizatorzy radzą dobrze się przygotować do wyprawy: z myślą o grze terenowej warto założyć wygodne buty, przyda się też długopis do notowania ważnych rzeczy (warto wziąć ze sobą jakiś własny). Poza tym pracownicy przypominają o koniecznych środkach bezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać ze względu na stan epidemii: każdy muzealny gość powinien przyjść do muzeum w maseczce ochronnej i w rękawiczkach. Cały czas, także w ferworze terenowej zabawy, trzeba pamiętać także o tym, żeby zachowywać bezpieczne odległości od innych.

Źródło zdjęcia: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Facebook