„Przystanek szczepienie” od jutra w Lublinie

      Możliwość komentowania „Przystanek szczepienie” od jutra w Lublinie została wyłączona

Do Lublina zaczynają zjeżdżać studenci, bo za pasem już nowy rok akademicki. Tymczasem środowisko akademickie również postanowiło zareagować na złą sytuację epidemiczną.

Uczelnie podejmują razem inicjatywę, która ma wesprzeć akcję szczepień przeciwko COVID-19. W ambulansie zaparkowanym przed Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (przy ulicy Chodźki), przez trzy dni będą się odbywały szczepienia. Mogą się na nie zgłaszać przede wszystkim studenci i pracownicy uczelni wyższych, ale także ich rodziny i wszyscy zainteresowani mieszkańcy Lublina.

Akcja rusza w czwartek (30 września), potrwa jeszcze przez piątek (1 października) i najbliższy poniedziałek (4 października). Każdego dnia podawanie dawek szczepionki potrwa od 9.00 do 16.00.

W tym czasie wyznaczony autobus MPK będzie jeździć specjalną trasą, mijając wszystkie lubelskie uczelnie – na „Przystanek szczepienie” dowiezie za darmo każdego, kto wybierze się na ulicę Chodźki właśnie w tym celu. Pojazd będzie zaopatrzony w system dezynfekcji powietrza, żeby podróż była bezpieczna dla pasażerów.

Osoby niepełnosprawne będą mogły zamówić transport specjalnym busem, dzwoniąc pod numer specjalnej infolinii: 81 466 34 34 wew. 4.

Źródło zdjęcia: UM w Lublinie