Przytulny i gościnny Dom Seniora już działa!

      Możliwość komentowania Przytulny i gościnny Dom Seniora już działa! została wyłączona

Oficjalnego otwarcia co prawda jeszcze nie było, ale pensjonariusze Dziennego Domu Seniora w Zwoleniu już są zadowoleni.

Wyremontowany i nowocześnie wyposażony budynek (przy ulicy Wojska Polskiego) już świetnie służy 35 starszym osobom. Można tutaj wygodnie odpocząć i porozmawiać, można też wziąć udział w przygotowanych spotkaniach i zajęciach. Seniorzy mają już za sobą wspólne gotowanie, oglądanie filmów, spotkania z miłymi gośćmi i ze specjalistami, ale jak zapowiada kierownik, sporo atrakcji dopiero przed nimi. Mają tu troskliwą opiekę, również ze strony rehabilitantów, którzy prowadzą zajęcia ruchowe – i to wszystko sprawia, że starsi ludzie mogą spędzić czas w ciekawy i pożyteczny sposób, a ich bliscy dostają w ten sposób bardzo duże wsparcie podczas swojej całodobowej opieki.

Dzienny Dom Senior+ czeka jeszcze na swoje oficjalne otwarcie, a jednocześnie czeka też na kolejnych pensjonariuszy – są jeszcze wolne miejsca. Wniosek o przyjęcie można dostać w zwoleńskim Urzędzie Miasta, w pokoju nr 7 albo w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zwoleniu – tam trzeba pytać w pokoju nr 1.

Źródło zdjęcia: www.zwolen.pl