Puławianie nie rozważą odwołania rady miasta

      Możliwość komentowania Puławianie nie rozważą odwołania rady miasta została wyłączona

W Puławach nie odbędzie się referendum w sprawie rozwiązania rady miasta przed końcem jej kadencji. Plany inicjatorów legły w gruzach, mimo wysiłków trwających przez ostatnie dwa miesiące.

Minął już termin złożenia odpowiedniego wniosku w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie. Jak się okazało, inicjatorzy referendum nie zebrali w wyznaczonym czasie wymaganej ilości podpisów. Dla wniosku potrzebne było poparcie 10% puławskich wyborców, czyli prawie czterech tysięcy osób. Chociaż połowę podpisów udało się zdobyć dość szybko, z czasem przybywało ich coraz wolniej. Wniosek nie został więc sformułowany, a listy z danymi osób popierających pomysł zorganizowania referendum, komisyjnie zniszczono.

To znaczy, że puławska rada miasta dokończy swoją kadencję. A przypomnijmy, że puławianie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, zmęczeni obserwowaniem niełatwej współpracy miejskich włodarzy. Inicjatywa referendalna sformowała się po tym, jak pod koniec czerwca rada miasta nie udzieliła wotum zaufania prezydentowi Majowi. Teraz pozostanie im bierne obserwowanie biegu wypadków.