Puławscy policjanci odebrali gratulacje – i awanse

      Możliwość komentowania Puławscy policjanci odebrali gratulacje – i awanse została wyłączona

W najbliższą niedzielę (24 lipca) wypada tegoroczne Święto Policji – czyli kolejna (dokładnie 103.) rocznica powołania tego rodzaju polskiej służby mundurowej. Ale świętowanie tej okazji rozpoczęło się w naszym regionie z wyprzedzeniem.

Wczoraj (19 lipca) uroczyste obchody odbyły się w Puławach. Funkcjonariusze z tutejszej komendy powiatowej zebrali się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich. W tym spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy z władz miasta i powiatu, parlamentarzyści oraz przedstawiciele służb i instytucji, które współpracują z policją, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu.

Wszystkim mundurowym złożono podziękowania za ich pracę, ale tradycyjnie, była to też okazja do uroczystego przekazania nominacji na wyższe stopnie policyjne. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie i Komendant Powiatowy Policji w Puławach wręczyli awanse 80 puławskim policjantom. 8 nominacji otrzymali ci z korpusu oficerów, a 36 funkcjonariusze z korpusu aspirantów. 28 awansów wręczono w korpusie podoficerów i 8 w korpusie szeregowych.

Dodajmy, że Święto Policji obchodziły już także inne garnizony z naszego regionu. Przy tej okazji, wśród opolskich policjantów awansowało 36 funkcjonariuszy, a wśród ryckich – 43, przy czym dwóch otrzymało także brązową odznakę “Zasłużony policjant”. W komendzie kozienickiej nominacje na wyższe stopnie otrzymało 56 osób.

Źródło informacji: KPP w Puławach, Opolu Lubelskim, Rykach, Kozienicach; źródło zdjęcia: KPP w Puławach