Puławscy studenci wczoraj wystartowali

      Możliwość komentowania Puławscy studenci wczoraj wystartowali została wyłączona

W środę na Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach odbyła się immatrykulacja studentów, którzy rozpoczynają naukę na puławskiej uczelni.

W tej uroczystości uczestniczyli Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, profesor Stanisław Michałowski, Prorektor do spraw studenckich profesor Urszula Bobryk , Dziekan Wydziału Zamiejscowego profesor Grzegorz Smyk, Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński a prezydenta Puław reprezentowała Anna Maj kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych.

O tym, jakie możliwości stoją przed puławskimi studentami, opowiedział naszemu reporterowi Dziekan Wydziału Zamiejscowego, profesor Grzegorz Smyk:

A na pytanie, czego życzyć puławskiej uczelni na ten nowy rok, odpowiedział Rektor UMCS, profesor Stanisław Michałowski:

Na Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu Marii Curii-Skłodowskiej w Puławach uczy się ponad 250 osób. Na chemii technicznej 57, na administracji publicznej 69, na fizjoterapii 96, a na nowym kierunku, czyli na wychowaniu fizycznym, zaczęło studia 20 osób.