Puławscy uczniowie dostaną komputery do nauki

      Możliwość komentowania Puławscy uczniowie dostaną komputery do nauki została wyłączona

Puławy mogą zdobyć nawet 100 tysięcy złotych na zakup komputerów dla szkół – wniosek w tej sprawie, do Ministerstwa Cyfryzacji, złożył już prezydent Paweł Maj.

Chodzi oczywiście o sprzęty, które pomogłyby puławskim uczniom brać udział w lekcjach prowadzonych w trybie online. Jak się okazuje, wielu z nich brakuje takich komputerów, dzięki którym mogliby się codziennie uczyć. Takie potrzeby zgłosili prezydentowi Puław dyrektorzy szkół z naszego miasta. Po przyznaniu dotacji pozostanie wybrać konkretne sprzęty i dokonać tych ważnych zakupów.

Według aktualnych szacunków, laptopy mogą dotrzeć do Puław już w drugiej połowie tego miesiąca – oczywiście szybko dotrą do dzieci i młodzieży. Wszystkie komputery będą własnością puławskich szkół, dlatego to tam trafią po zakończeniu stanu epidemii i tam przydadzą się na pewno jeszcze przy wielu okazjach. Dodajmy, że dofinansowanie na zakup laptopów dla polskich szkół jest udzielane ze środków europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Tablety z Internetem dla uczniów z Lubelszczyzny