Puławski finał WOŚP potrwa DWA DNI!

      Możliwość komentowania Puławski finał WOŚP potrwa DWA DNI! została wyłączona

Lokalny finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy odbędzie się oczywiście także w naszym mieście – a w Puławach to będzie finał dwudniowy.

Już jutro, każdy kto zjawi się w Galerii Zielonej, będzie mógł się przyłączyć do wspólnej zabawy – i do akcji, które pozwolą okazać serce potrzebującym. Od 10.00 do 18.00 potrwają zabawy, konkursy i licytacje, wśród dzieci zostanie wybrany najpiękniejszy aniołek, a uczniowie z popularnej “Dziewiątki” (ZSO nr 1 im. KEN) zadbają o to, żeby każdy kto przyłączy się do kwesty, dostał w zamian pyszne pierniki. Zaplanowano także specjalny bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, pojawi się też fundacja DKMS, szukająca dawców szpiku. Sobotnia część puławskiego finału zakończy się wspólnym jedzeniem tortu.

W niedzielę równie słodko będzie podczas zbiórki, która odbędzie się w gmachu I. LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Tam od 13.30 słodki poczęstunek będzie podziękowaniem za każdy wrzut do puszki. Poza tym będzie można obejrzeć pouczające pokazy udzielania pierwszej pomocy, a od 14.30 pojawią się też występy młodych artystów z puławskich szkół. Z kolei 16.30 zacznie się licytacja. Tu warto wspomnieć także o licytacji dzieł sztuki, która o 17.00 zacznie się w Puławskim Ośrodku Kultury.

Cały ten dwudniowy finał przygotowuje i koordynuje puławski hufiec ZHP, przy wsparciu puławskich szkół. Oczywiście w niedzielę na puławskich ulicach również spotkamy wolontariuszy z puszkami.