Puławski, Ogólnopolski Festiwal Kolęd czeka na uczestników!

      Możliwość komentowania Puławski, Ogólnopolski Festiwal Kolęd czeka na uczestników! została wyłączona

Tradycyjnie, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Puławski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego kolędowania. Ruszył już nabór uczestników do nowej edycji znanego i lubianego przeglądu.

Czy tradycja kolędnicza jest wciąż żywa? W Puławach co roku udowadnia to puławski, Ogólnopolski Festiwal Kolęd. W nadchodzącej edycji po raz pierwszy będą mogły popisać się także zespoły ludowe, dla których utworzono osobną kategorię. Organizatorzy liczą, że dzięki temu zostaną przypomniane stare pastorałki, albo zapomniane kolędy gospodarskie i życzące.

„Dom Chemika” proponuje formułę przesłuchań online – czyli metodę, która sprawdziła się w ubiegłym roku. To znaczy, że każdy kto chciałby zgłosić się do udziału w 27. edycji tego artystycznego przeglądu, może wysłać nagranie wideo swojego występu. Przyjmowane są zarówno popisy solistów, jak i zespołów, także tych rodzinnych. Mogą zgłaszać się również chóry albo instrumentaliści. A wystarczy zaprezentować jedną, wybraną kolędę albo inny utwór, dotyczący Tajemnicy Bożego Narodzenia.

 

Przez wiele lat towarzyszyliście nam we wspólnym kultywowaniu pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i przeżywaniu tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia. Wierzę, że brak bezpośredniego spotkania nie wpłynie na festiwalową atmosferę i nie przeszkodzi w świątecznym przeżywaniu betlejemskiej tajemnicy Narodzenia Syna Bożego

mówi Zbigniew Śliwiński, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury. Jednak pomimo tego, że eliminacje odbędą się w trybie wirtualnym, jest szansa że uroczysty Koncert Laureatów będzie już okazją do realnego spotkania.

Szczegółowy regulamin i wzór formularza zgłoszeniowego znajdziecie TUTAJ. Nabór zgłoszeń potrwa do 11 stycznia, do godziny 11.00. Do podjęcia muzycznego, świątecznego wyzwania zachęca także Radio Impuls, jako patron medialny wydarzenia.