Puławski szpital już NIE JEDNOIMIENNY! Od kiedy?

      Możliwość komentowania Puławski szpital już NIE JEDNOIMIENNY! Od kiedy? została wyłączona

Sytuacja epidemiczna w województwie lubelskim zdaje się stabilizować. Wojewoda Lech Sprawka zdecydował o zmniejszeniu liczby łóżek zakaźnych m.in. w jednoimiennym szpitalu w Puławach.

Tak będzie od 1 czerwca. Puławski szpital przestaje przyjmować wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem. Nie będzie to jednak pełny powrót do sytuacji sprzed stanu epidemii.

W tym momencie istotne jest, by otworzyć jednostkę na możliwość wykonywania zabiegów dla osób, które nie są zakażone. Dotychczas z ponad 300 łóżek zakaźnych pozostaje ich 153, z koniecznością zabezpieczenia 14 łóżek do intensywnej terapii i 8 stanowisk do dializoterapii.

Wojewoda podjął też decyzje dotyczące Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie (oddziału zakaźnego) oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

W tych jednostkach będą oddziały zakaźne, jednak z taką liczbą łóżek jaka pierwotnie w nich funkcjonowała. Wojewoda chce być przygotowanym na każdą niespodziewaną sytuację szybkiego wzrostu zakażonych.